Regulamin

REGULAMIN SERWISU INTERNETOWEGO MODERNSILVER.EU OBOWIĄZUJĄCY OD 01.09.2019

(ostatnia aktualizacja 01.09.2019)

 

§1

DEFINICJE

 

Następujące pojęcia, użyte w treści Regulaminu mają znaczenie jak określono poniżej:

SKLEP – Modern Silver S.C. Zarejestrowana pod adresem: Suwalska 1/25, 84-230 Rumia
Zarejestrowaną pod numerem NIP: 588-236-97-08 oraz REGON: 221168435. Prowadzący działalność gospodarczą pod adresem modernsilver.eu polegającą na sprzedaży biżuterii i produktów z kategorii zdrowie i uroda.

Dodatkowe dane sklepu:

    •          adres email: sklep@modernsilver.eu
    •          numer telefonu: 583500676 (w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku)  


 

DZIEŃ ROBOCZY – każdy dzień poza sobotami, niedzielami lub dniami ustawowo wolnymi od pracy zgodnie z katalogiem dni wolnych od pracy określonym w ustawie z dnia 18 stycznia 1951r. o dniach wolnych od pracy (Dz.U.1951.28 z późn. zm.).

UŻYTKOWNIK - osoba fizyczna zarejestrowana i posiadająca Konto w Sklepie, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych, jak również zarejestrowana i posiadająca konto w Sklepie osoba prawna oraz jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej mogąca we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Użytkownikiem może być również osoba fizyczna, która ukończyła 13 lat, lecz nie ukończyła 18 lat, w zakresie, w jakim może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (Dz.U.1951.28 z późn. zm.).

KONTO – prywatna przestrzeń Użytkownika w ramach której istnieje możliwość dokonywania zakupów, generowania linków do programu partnerskiego, przeglądania historii zakupów oraz monitorowania stanów wcześniej złożonych zamówień.   

PRODUKT - przedmioty materialne, które są sprzedawane w Sklepie takie jak  przykładowo: programy komputerowe, e-booki, audiobooki, akcesoria komputerowe i elektroniczne.

 

§2

ZAPISY OGÓLNE

 

    1. Właścicielem oraz administratorem Sklepu jest Modern Silver S.C.        

    2. Regulamin  określa  zasady  korzystania  ze  Sklepu,  przyjmowania  i realizacji zamówień oraz dostawy Produktów, zasady i formę płatności, zasady odstąpienia od umowy oraz zasady składania i rozpatrywania reklamacji.

    3. Użytkownik obowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu i przestrzegać jego postanowień. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży Produktu pomiędzy Użytkownikiem a SKLEPEM.      

    4. W celu skorzystania ze Sklepu Użytkownik musi posiadać komputer lub inne urządzenie z dostępem do sieci Internet oraz przeglądarką Stron internetowych, a także aktywne konto poczty elektronicznej e-mail.

    5. Użytkownicy mogą porozumiewać się z Modern Silver S.C. za pośrednictwem: numeru telefonu 58 35 00 676, formularza kontaktowego do prowadzenia aktywnej rozmowy z konsultantem (live) dostępnego na każdej podstronie sklepu oraz za pomocą wiadomości email pod adresem: sklep@modernsilver.eu

    6. SKLEP daje możliwość składania zamówień również spoza granic RP.

 

§3

REJESTRACJA W SKLEPIE

 

    1. W SKLEPIE istnieje możliwość złożenia zamówienia bez konieczności rejestracji konta użytkownika a wystarczający jest proces jednorazowego podania danych niezbędnych do zrealizowania zamówienia przez SKLEP.

    2. W celu założenia Konta Użytkownik zobowiązany jest dokonać rejestracji w Sklepie. Rejestracja jest bezpłatna.

    3. Sklep modernsilver.eu daje możliwość założenia Konta przy wykorzystaniu API najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Możliwości założenia konta są następujące: 

     • rejestracja przy użyciu standardowego formularza rejestracji,

     • rejestracja przy wykorzystaniu konta Użytkownika w portalu społecznościowym Facebook.

     • rejestracja przy wykorzystaniu konta Użytkownika w portalu społecznościowym Google+.

    4. W celu dokonania rejestracji przy wykorzystaniu formularza Użytkownik zobowiązany jest do podania adresu e-mail oraz hasła, zaakceptowania Regulaminu oraz wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany, rozwiązania i prawidłowej realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną oraz do realizacji zamówień Użytkownika. 

    5. Po potwierdzeniu procesu rejestracji Użytkownik powinien zachować login i hasło tylko dla siebie, nie udostępniać go nikomu.

    6. Dzięki utworzeniu konta Użytkownik może równolegle aktywować program lojalnościowy Zara-Graj i korzystać z dodatkowych mechanizmów udostępnionych w ramach programu.

    7. Każdy użytkownik ma możliwość usunięcia Konta ze sklepu w dowolnym momencie. W celu zgłoszenia chęci usunięcia, użytkownik powinien wysłać wiadomość mailową pod adres sklep@modernsilver.eu w której potwierdzi chęć usunięcia swoich danych z bazy klientów Sklepu.

 

§4

ZAMÓWIENIA

 

    1. W celu złożenia zamówienia Użytkownik zobowiązany jest do podania minimalnej niezbędnej ilości danych potrzebnych do jego realizacji. Jeśli użytkownik nie posiada Konta każdorazowo konieczne będzie podanie danych właściwych na chwilę składania zamówienia.

    2. Realizacja zamówienia następuje jedynie, jeżeli dane adresowe wskazane przez użytkownika nie budzą wątpliwości. Wszelkie wątpliwości dotyczące danych adresowych będą na bieżąco wyjaśniane z Użytkownikiem, który złożył dane zamówienie. SKLEP nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostawie Produktu, wynikające z błędnego podania przez Użytkownika adresu dostawy. 

    3. Wysyłka produktów odbywa się na bazie wybranej przez Użytkownika formy dostawy i we właściwym dla danej formy dostawy terminie nie później niż 24h od daty zaksięgowania wpłaty (w przypadku zamówień przedpłatowych) oraz, nie później niż 24h po wpłynięciu zamówień dla których wybrana forma płatności jest płatnością przy odbiorze.  

    4. Jeśli produkt w wyniku błędu cenowego został przeceniony w sposób rażąco zaniżony lub rażąco zawyżony względem ceny rynkowej sprzedawca ma  prawo anulować transakcję sprzedaży. 

 

§5

DOSTAWY

 

W sklepie modernsilver.eu dostępne są następujące formy dostawy:
Przedpłata Płatność przy odbiorze
Kurier 24H 12.99 zł Kurier 24H 14.99 zł
Poczta Polska 8.99 zł Poczta Polska 19.99 zł
Paczkomaty 11.99 zł Paczkomaty 14.99 zł
Poczta Polska Zagraniczna 24.99 zł

Poczta Polska Zagraniczna Ubez. 44.99 zł
  Odbiór osobisty 00.00 zł

Dla wysyłki zagranicznej nie istnieje możliwość płatności przy odbiorze.
W przypadku rezygnacji z opłaconego zamówienia zagranicznego wszystkie  ewentualne koszty zwrotu wpłaconych środków spoczywają na zamawiającym.  

Produkty spersonalizowane nie mogą być wysłane za pobraniem (np. grawer na produkcie lub produkt na zamówienie).

 

§6

DOSTĘPNE FORMY PŁATNOŚCI

 

W zależności od sposobu wysyłki, wartości zamówienia i własnych preferencji możesz wybrać jeden z dostępnych sposobów płatności:

    • szybkie płatności PAYU- system znany z wielu sklepów internetowych umożliwiający natychmiastowe przekierowanie kupującego do strony jego banku na której będzie mógł zatwierdzić płatność.Ten mechanizm jest najszybszą i najłatwiejszą formą płatności.
    • płatność karta kredytową / debetową za pośrednictwem szybkich płatności PAYU. Również natychmiastowa forma płatności.
    • wpłata na konto - wpłaty należy dokonać na podany numer konta: mBank, 09 1140 2004 0000 3202 7404 4697. Przy czym, w tytule przelewu należy wpisać numer zamówienia, który otrzymają Państwo w emailu po złożeniu zamówienia. Zamówienie wysyłamy maksymalnie jeden dzień roboczy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.
    • płatność za pobraniem - pieniądze za zamówienie należy przekazać kurierowi podczas odbioru paczki.
    • płatność PayPal - dla zamówień z wysyłką poczta polska zagraniczna na życzenie klienta udostępniamy możliwość płatności z kontem paypal. Wybierz przelew bankowy i skontaktuj się z nami. Nadmienić należy, że w tej sytuacji do kwoty zamówienia doliczamy 3,5% + 4zł w celu pokrycia prowizji PayPal.

 

 

§7

REKLAMACJE I ZWROTY

 

    1. SKLEP zobowiązuje się dostarczyć Użytkownikowi Produkty bez wad.

    2. Użytkownik może złożyć reklamację, jeżeli Produkty mają wady, a także jeżeli Produkt jest rażąco niezgodny z opisem na Karcie Produktu w Sklepie.

    3. W celu rozpatrzenia reklamacji dotyczącej Produktu przez SKLEP Użytkownik powinien dostarczyć reklamowany Produkt lub Produkty wraz z dowodem zakupu tego produktu (produktów) do Modern Silver, na adres:

    4. W przypadku odstąpienia od umowy i zwrotu towaru:

     Jako konsument ponosisz tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy, chyba, że przedsiębiorca zgodził się je ponieść lub nie poinformował Cię o konieczności poniesienia tych kosztów.

     W przypadku reklamacji:

     Jeśli reklamacja towaru została uznana, koszty przesyłki w obie strony powinien pokryć sprzedający. Wysyłając przedmiot na własny koszt, masz prawo poprosić go o zwrot wszystkich pieniędzy.

    5. Reklamacjom i zwrotom podlegają jedynie produkty niespersonalizowane (bez graweru).

     Modern Silver
     10lutego 21/8D
     81-364 Gdynia

    6. List zwrotny musi być listem polecony priorytetowym w gabarycie A. Koszt nadania takiego listu to 6,80 zł i taka kwota zostanie Państwu zwrócona po otrzymaniu przesyłki przez nas.

    7. Zwrot pieniędzy za zakupione towary powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie do 14 dni roboczych od dnia odstąpienia od umowy. Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania przedmiotów z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

W celu złożenia reklamacji/ zwrotu Użytkownik powinien skorzystać z formularza reklamacji/ zwrotu, który pobrać można TUTAJ.

    1. Składając reklamację/ zwrot należy dokładnie wypełnić formularz dostępny powyżej co ułatwi obsłudze Sklepu rozpatrzenie sprawy.

    2. SKLEP powiadomi Użytkownika o rozstrzygnięciu reklamacji za pośrednictwem poczty elektronicznej albo telefonicznie.

    3. W przypadku pomyłki w pakowaniu produktu SKLEP prosi o kontakt z Działem Obsługi Klienta, pod adresem mailowym sklep@modernsilver.eu, oraz podanie jak najbardziej szczegółowych informacji dotyczących niedogodności, która zdaniem Klienta miała miejsce.

    4. SKLEP dokłada wszelkich starań aby opisy i wizualizacje znajdujące się w Sklepie niosły informacje jak najbardziej zbieżne ze stanem faktycznym. Przyjmuje się jednak, że mogą występować minimalne różnice pomiędzy prezentowanymi zdjęciami/wizualizacjami a ostatecznym produktem. Sklep realizując zamówienia zakłada, że Klient ma świadomość możliwości wystąpienia niewielkich różnic fizycznych , jak również różnić wynikających z osobistych ustawień komputera i monitora użytkownika, które mogą mieć wpływ na prezentację produktu (kolor, proporcje itp.), jednakże pozostających bez wpływu na funkcjonalność i jakość danego Produktu.

    5. Zwrot bez podania przyczyny jest możliwy w ciągu 14 dni kalendarzowych.            

 

§8

GWARANCJA

 

W wypadku gdy produkt jest objęty gwarancją producenta należy w tej kwestii kontaktować się właśnie z producentem - bez naszego pośrednictwa. We wszystkich innych przypadkach prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

§9

 DANE OSOBOWE, PLIKI COOKIES

 

Zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 - tekst jednolity, z późn. zm zebrane przez nas dane osobowe wykorzystywane będą jedynie w celu prawidłowego i sprawnego wykonania usługi. Do gromadzonych przez nas danych osobowych mają dostęp jedynie osoby, które nadzorują proces wysyłki produktów.

Nasz sklep został zabezpieczony protokołem SSL, który daje pewność bezpieczeństwa danych przesyłanych przez przeglądarkę.

W 1994 roku firma Netscape stworzyła protokół, służący do bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych, nazwany SSL (Secure Socket Layer), a już rok później pojawiła się trzecia jego wersja.

W 1996 roku Internet Engineering Task Force powołało grupę roboczą pod nazwą Transport Layer Security, której zadaniem było rozwijanie protokołu SSL. W 1999 roku został opublikowany standard TLS 1.0, który jest czasem określany jako SSL 3.1.

Całość działa w architekturze klient-serwer, pozwalając na nawiązanie bezpiecznego połączenia z użyciem certyfikatów. Architektura jest zorientowana głównie na uwierzytelnianie serwera (np. sklepu internetowego, do którego klient wysyła numer karty kredytowej i chce mieć pewność co do odbiorcy), ale przewiduje również możliwość uwierzytelniania klienta. Dzięki zastosowaniu protokołu SSL gwarantujemy naszym klientom rzetelność naszego sklepu oraz bezpieczeństwo zakupów w nim przeprowadzanych. 

NIE MA MOŻLIWOŚCI PODSŁUCHANIA LUB PRZECHWYCENIA WAŻNYCH INFORMACJI TAKICH JAK DANE OSOBOWE, LOGINY I HASŁA.

 

Po dokonaniu wysyłki zakupionego towaru, Sklep w ramach realizacji umowy z Kupującym jest zobowiązany przesłać Kupującemu na adres poczty elektronicznej zaproszenie do wypełnienia ankiety w celu zbadania jego opinii o przeprowadzonej transakcji. Kupujący jest uprawniony, jednak nie zobowiązany do jej wypełnienia.

 

§10

USŁUGA GRAWEROWANIA

    1. Promocja grawer gratis obejmuje pierwszą stronę/ sztukę graweru
    2. Aby otrzymać grawer gratis podaj jego treść w polu uwagi do zamówienia w trakcie składania zamówienia
    3. Sklep nie wysyła zamówień z grawerem i płatnością przy odbiorze. Jeśli życzycie sobie Państwo grawer, konieczna jest przedpłata.
    4. Każdy kolejny grawer to koszt 10 zł, aby go zakupić należy dokonać zakupu tego produktu (klik
    5. Zgodnie z §7 punktem regulaminu (powyżej), zamówienia z grawerem nie podlegają zwrotowi/wymianie.
    6. Jeżeli grawer, który chcesz wykonać wymaga wcześniejszej wizualizacji lub jest nietypowy dokonaj zakupu tego produktu (klik)

§11

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

    1. Administratorem danych osobowych jest Modern Silver S.C.

    2. Niniejszy regulamin może być zmieniany z ważnych przyczyn, w szczególności takich jak zmiana zakresu działalności gospodarczej prowadzonej przez SKLEP. lub oferty handlowej.

    3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeku cywilnego, ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.