Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez oryginalnej biżuterii. U sporej liczby Pań to nieodłączny element codziennego ubioru. Gustowny wyrób jubilerski dodaje przede wszystkim szyku każdej stylizacji. Mówi się również, że dzięki biżuterii zyskujemy większą pewność siebie. Odpowiednio dobrany wyrób jubilerski pozwala również na podkreślenie charakteru danej osoby. Zobacz, że biżuteria może odzwierciedlać naszą osobowość.

Srebro to szczerość, złoto to siła

Istnieje przekonanie, że srebro łagodzi emocje i sprzyja duchowemu rozwojowi. Biżuteria wykonana z tego kruszcu symbolizuje, między innymi szczerość, przejrzystość, ciepło oraz szlachetność wewnętrzną. Osoby, które noszą srebrne wyroby jubilerskie postrzegane są, jako uczciwi ludzie znający swój cel życiowy. Natomiast złoto wiąże się z siłą i dążeniem do ciągłego rozwoju. Dodaje pewności siebie oraz towarzyszy przełomowym chwilą w naszym życiu. Zaznaczmy, że zazwyczaj na zaręczyny, chrzest, ślub czy komunię ofiarowujemy właśnie złotą biżuterię. Jednak okazuje się, że mało kto zwraca uwagę na symbolikę surowców. Ważniejsze jest, aby biżuteria doskonale się prezentowała. Dlatego kluczowe jest, aby w swojej szkatułce posiadać zarówno srebrne, jak i złote dodatki. Pamiętajmy, że wyrób jubilerski stworzony z poszczególnego kruszcu powinno zakładać się na odpowiednią okazję. Zobacz, w jakich sytuacjach postawić na srebro, a kiedy ubrać złote dodatki.

Jaką biżuterię, kiedy ubrać?

Biżuteria powinna współgrać z ubiorem i kolorystyką stroju, ale także osobowością. Mówi się również, że umiarkowanie to doskonała ścieżka do uzyskania elegancji i klasy. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z dodatkami, bo łatwo możemy uzyskać nieestetyczny efekt, który nie będzie zachwycał, a wręcz przeciwnie. Jeśli chcemy założyć na siebie większą ilość wyrobów jubilerskich to stawiajmy na klasyczną stylistykę, która tak bardzo nie będzie rzucać się w oczy. Przykładowo, do pracy powinniśmy ubierać delikatne łańcuszki oraz małe kolczyki. Srebrna biżuteria jest doskonałym uzupełnieniem oficjalnych strojów wyróżniających się prostotą oraz delikatnością kolorów. Wyroby jubilerskie z tego surowca idealne będą, na przykład na spotkania biznesowe. Złota biżuteria doskonale sprawdzi się na bardziej uroczystych przyjęciach, między innymi rocznicy ślubu. Świetna będzie również na wieczorne wyjścia. Tutaj możemy postawić na dłuższe kolczyki ozdobione cyrkoniami i łańcuszki, które wyróżnia zawieszka z grawerem. Zaznaczmy, że spersonalizowane wyroby jubilerskie sprawiają, że biżuteria zyskuje wyjątkowego i indywidualnego charakteru. Takie wyroby jubilerskie cieszą się coraz większą popularnością.