Popularne Walentynki obchodzone są w Polsce od kilkunastu lat. Dzień zakochanych najczęściej celebrujemy, umawiając się na kolację, a przy okazji wręczając drobne upominki. Walentynki świętowane są również w innych krajach europejskich, gdzie ukształtowały się nieco odmienne zwyczaje z nimi związane.


Prezentowa różnorodność pomysłów


Największą popularność dzień ten zyskał w Stanach Zjednoczonych. W USA wręcza się bombonierkę w kształcie serca i czerwone róże, nie tylko ukochanej osobie, ale również przyjaciołom, rodzinie i znajomym. Lekcje w szkołach mają także specjalny charakter i prowadzone są pod kątem tego świątecznego dnia. Za to na kontynencie europejskim zgodnie z powiedzeniem co kraj to obyczaj, ukochanym osobom zwyczajowo wręcza się drobne prezenty. Dla przykładu we Włoszech kupuje się elementy garderoby w kolorze czerwonym - najczęściej jest to bielizna. Za to w Hiszpanii daje się prezenty o ściśle praktycznym charakterze, jakim jest sprzęt Agd dla Pań, Panom wręczając sprzęt elektroniczny. Francuzi zapraszają na kolację lub do teatru, przesyłając bukiecik czerwonych kwiatów z romantycznym bilecikiem.


Biżuteria dobra na każdą okazję


Natomiast w Polsce uciekamy od banałów i staramy się wypaść zaskakująco i oryginalnie. Znani z ułańskiej fantazji Polacy dobierają prezenty zgodnie z miłosnym dyktandem intuicji i wyobraźni. Oczywiście częstym prezentem są dobre czekoladki, czy czerwone róże, ale nierzadko też wręczamy ukochanemu lub ukochanej biżuteryjny upominek, powagę uczuć podkreślając jakością kruszcu. Świetnym rozwiązaniem są zatem prezenty takie jak: łańcuszki z drobnym zawieszkami, kolczyki ze złota zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, czy modne kolekcje „od serca”.


Sercowe dodatki wyrazem najgłębszych uczuć


W Modern Silver wybrać można spośród kilkudziesięciu motywów serca w zależności od rodzaju dodatku. A wybór ich jest ogromny – wisiorki, zawieszki do bransoletek i łańcuszków, kolczyki wykonane z rodowanego srebra bądź złota. Ażurowe, wysadzane cyrkoniami lub proste, minimalistyczne zawsze są wyrazem najgłębszych emocji i doskonałym walentynkowym prezentem. Wybór modnej w tym sezonie lekkiej, ażurowej biżuterii będzie dowodem nie tylko świetnego gustu, ale również znajomości najnowszych trendów. Pozłacane, kunsztowne kolczyki włoskiej marki z kolekcji Celebrity Ażur spodobają się niejednej Pani. Równie doskonałą propozycją są odważne kolczyki kolekcji gwiazd liteGOLD. Eleganckie ażurowe trio serduszek świetnie uzupełni każdą wieczorową stylizację. Tak samo efektownie zaprezentują się proste, lekkie, złote kolczyki na sztyfcie. Pieczołowicie wypolerowane, dowolnie zestawione z delikatnymi łańcuszkami, czy bransoletkami z naszej kolekcji celebrytek dodadzą szyku każdej Pani. W ten prosty sposób stworzyć można, a potem stopniowo uzupełniać prywatną kolekcję skarbów – nie tylko walentynkowych.