Ślub to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu człowieka. Każda kobieta marzy, aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo, pięknie, niepowtarzalnie. W końcu to magiczna, symboliczna chwila. Przyszła Panna Młoda ma przed sobą wiele istotnych decyzji do podjęcia. Przede wszystkim musi wybrać suknie ślubną, fryzurę, buty, makijaż, i dopasować dodatki. Jednym z największych problemów stanowi dobór odpowiedniej biżuterii. W końcu jest to element będący dopełnieniem stylizacji ślubnej. Najczęściej Panny Młode decydują się na zakup kompletu składające się z kolczyków, bransoletki oraz łańcuszka z zawieszką. Jeszcze dość mało popularnym, choć bardzo ciekawym rozwiązaniem jest biżuteria modułowa. Dzięki szerokiemu asortymentowi taki rodzaj dodatku może stanowić idealne dopełnienie praktycznie każdej stylizacji Panny Młodej.

Biżuteria modułowa dla Panny Młodej

Biżuteria modułowa od dłuższego czasu jest bardzo popularna. Nie bez znaczenia jest fakt, że to rodzaj biżuterii uniwersalnej, którą można w każdym czasie dowolnie zmieniać, modyfikować, dokupować elementy, powiększać zestaw koralików. Nie da się zaprzeczyć, że pasuje - w zależności od skomponowanego zestawu – jako element stylizacji casual, ale również jako dodatek do stroju wieczorowego. Taka biżuteria z pewnością będzie również pasować do stylizacji Panny Młodej. Przede wszystkim dlatego, że istnieje możliwość skomponowania dowolnego zestawu – skromnego, który będzie dodatkiem do bogato zdobionej sukni ślubnej oraz bardziej okazałego, który dopełni stylizację bardziej klasyczną, prostą. Przyszła Panna Młoda może zdecydować się wyłącznie na zakup łańcuszka czy kolczyków. Świetnym rozwiązaniem będzie również bransoletka modułowa, która szczególnie sprawdzi się w przypadku, gdy suknia ślubna będzie miała mocno zdobiony gorset i Panna Młoda zrezygnuje z założenia łańcuszka.

Jak dobrać biżuterię do wybranej stylizacji?

Przyszła Panna Młoda powinna najpierw zakupić suknię ślubną, a później dobierać odpowiednie dodatki do niej. Bardzo ważny jest również dobór fryzury i makijażu. Elementem, który dopełnia stylizację jest biżuteria. Nie powinna być zbyt okazała, ale musi być widoczna. Czasami warto jest zrezygnować z zakładania kompletu na rzecz samego łańcuszka czy bransoletki. Nie da się zaprzeczyć, że w związku z bardzo dużym wyborem pomiędzy asortymentem dostępnym u jubilera zakup odpowiedniej biżuterii ślubnej może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Warto jest skupić się na produktach wykonanych z metali szlachetnych – złota lub srebra. Ponadto można zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Najlepiej jest wybierać pomiędzy taką biżuterią, którą można będzie po ślubie założyć do pracy czy na przyjęcie. Jako przykłady należy tutaj wskazać celebrytki lub zestawy modułowe. W ostatnim czasie to bardzo modne rodzaje biżuterii, które będą fantastycznie prezentować się na tle białej sukni ślubnej.